"מבוך השלום" במוזיאון עין דור

"מבוך השלום" במוזיאון עין דור

מבוך השלום

תערוכה אינטראקטיבית שפותחה על ידי ארגון "Peace Education Projects" ומוצגת במקביל במספר ערים באירופה.  התערוכה מפגישה את המבקרים עם סוגיות הקשורות ביחסים בין אישים ובין קבוצתיים, מביאה למודעות מהם סכסוכים, איך הם נולדים וכיצד ניתן ליישבם.

חיי היומיום שלנו מלווים לעתים קרובות באי-הסכמות, בחילוקי דעות ובסכסוכים בינינו לבין האנשים סביבנו. התערוכה מציעה מגוון פעילויות העוסקות בהתמודדות עם דעות קדומות, סטריאוטיפים, גזענות ומכוונת להכיל ולקבל את השוני בין בני אדם, ולראות את האחר/ת. התערוכה מחדדת את המודעת לפרשנות של מגוון מצבים; בדרכים לניהול סכסוכים וליישובם; בתקשורת בין-אישית ובזכויות בסיסיות שלנו ושל אחרים.

התערוכה בנויה כמבוך. חיפוש הדרך ב'מבוך השלום' כרוך בדרכי התמודדות ובקבלת החלטות. להחלטות המתקבלות יש מגוון תוצאות, וכמו בחיים, הן הופכות את 'חיפוש השלום' למשימה מורכבת, מרתקת ובעיקר - אפשרית.

ביום הפעילות שיחל בשעה 14:30 ויסתיים ב17:00 נעבוד בשלוש קבוצות . כל קבוצה תעבור את הפעילות בסדר אחר .

מבוך השלום

 

פעילות היום כוללת:

ביקור בתערוכת "מבוך השלום " כל משתתף מקבל מפת מבוך (העבודה היא בזוגות או שלשות) ויוצא ל"חפש" את דרכו במבוך. במהלך הביקור יהיה עליו לענות על שאלות ולפעול באופן אינטראקטיבי בתחנה . ביקור בתערוכה נערך כ 45 דקות.

בסופם נערוך עיבוד וסיכום התערוכה 

צפייה בסרט Balablocks + דיון – הסרט הקצר מתאר מציאות שבו שתי קבוצות מוצאות עצמן  במאבק. האם הפתרון שמצאו טוב ? 

פעילות ODT – נערוך פעילות חברתית מאתגרת ומגבשת. ננסה לפעול כקבוצה על מנת להשיג את מטרותינו. 

הביקור בתערוכה נמשך כ – 3 עד 4 שעות מלווה בהנחיה וכולל פעילות הכנה לקראת הכניסה לתערוכה, ביקור בתערוכה ופעילות עיבוד.